Składy kamienia i kruszywa – standardowa oferta

Składy kamienia i kruszywa zlokalizowane są już niemalże we wszystkich polskich miastach. Popularność tych materiałów rośnie a przedsiębiorcy wyraźnie wiedzą jak to wykorzystać. Co jednak znajduje się w standardowej ofercie takich firm? Jakie kruszywa kupowane są najczęściej i gdzie znajdują swoje zastosowanie? Na te oraz na szereg innych najczęściej zadawanych pytań odpowiedź znaleźć możecie w niniejszym artykule, do którego lektury serdecznie zapraszamy!

Oferta składów kamienia oraz kruszywa

W przedsiębiorstwach, które działają w tej branży znajdziemy rozmaite oferty. W większości z nich nie zabraknie klasycznych rodzajów kamienia, do których zaliczymy między innymi: grys, żwir, otoczaki, piasek, bazalt czy materiały sypkie. Są również tacy, którzy wyspecjalizowali się sprzedaży kamieni do gabionów – modnych w ostatnich latach ozdób ogrodowych. Gdzie zastosowanie znajdą poszczególne z wymienionych rodzajów? Dlaczego tak chętnie je kupujemy?

Najpierw przyjrzyjmy się materiałom budowlanym, które także znajdują się w ofercie składów kamienia

Przedsiębiorcy działający w sektorze budowlanym najczęściej korzystają z:

 • piasku, który jest podstawowym składnikiem zapraw
 • żwiru, którego obecność znajdziemy między innymi w betonie
 • kamień kruszony, który cechuje się nieszczególną atrakcyjnością pod względem estetyki, ale za to świetnie nadaje się do utwardzania podłoży.

Klientami składów kruszywa są również osoby prywatne, które najczęściej decydują się na zakup:

 • otoczaków – świetnie nadających się na podjazdy, do wytyczania ogrodowych ścieżek lub na skalniaki
 • kamień łamany – który pozwala tworzyć finezyjne konstrukcje ogrodowe
 • grys – zwykle służy do wykonania powierzchni pod rabaty, ponieważ rośliny prezentują się niezwykle naturalnie na jego tle.

Niektóre rodzaje kamienia stosowanego jako ozdoba ogrodów mają uniwersalne zastosowanie. Można wykorzystać je do ogrodów nowoczesnych oraz klasycznych. W każdym przypadku prezentują się pięknie, ale muszą być wykorzystywane rozważnie.

Jak widać zastosowanie kamienia jest różne. Nic więc dziwnego, że oferta składów tych materiałów wciąż się rozwija. Największe firmy specjalizujące się w składowaniu posiadają w swoim asortymencie również kamień pochodzący z dalekich krajów tropikalnych. Ich barwa oraz prezencja potrafią zapierać dech w piersiach. Cena jednak również robi wrażenie. Kamień i kruszywo, choć nie są produktami deficytowymi mają swoją cenę, co wynika z różnych czynników (chociażby kosztów ich pozyskania lub późniejszej obróbki).

Osobom z okolic Krakowa pragnę polecić w szczególności jedną firmę a mianowicie firmę Podolski. Firma posiada dwa składy kruszyw w okolicach miasta, atrakcyjne cenę i przede wszystkim dowóz do 27 ton co bardzo ułatwia życie klientom.

Random Posts

 • Wynajem ekspresu na wesele – czy warto?

  Organizacja wesela to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Trzeba przywiązywać uwagę do każdej, nawet najmniejszej rzeczy, by była dopięta […]

 • Najciekawsze aplikacje na Androida

  Platforma operacyjna Android z roku na rok zyskuje coraz większe grono użytkowników. Rynek zaawansowanych urządzeń mobilnych jeszcze kilka lat temu […]

 • Terapia manualna – czym się charakteryzuje?

  Terapia manualna jest techniką, która pozwala na odzyskanie sprawności i zmniejszenie bólu poprzez precyzyjne i delikatne manipulacje mięśni. W tym […]

 • Udana konferencja w Szczecinie

  Organizując profesjonalną konferencję, trzeba pamiętać o szeregu elementów, które muszą współgrać sprawnie jak w instrumenty w orkiestrze. Odpowiednia lokalizacja, agenda […]