Niechciana, mimo że Królowa?

Atrakcyjna, otwarta, pełna emocji i lubiąca urozmaicenia Królowa, coraz częściej odrzucana jest na boczny tor. Nie wiadomo dla czego, stopniowo traci sponsorów, tuła się po górkach i lasach, jest coraz mniej atrakcyjna dla potencjalnych „użytkowników”. Mało kto chce w dzisiejszych czasach uprawiać lekkoatletykę.

Królowa Sportu łączy w sobie dyscypliny oparte przede wszystkim na indywidualnej sile i umiejętnościach zawodników. To, co ją wyróżnia wśród innych, topowych dyscyplin sportu, to brak funduszy i setne, tysięczne, a czasem nawet dziesięciotysięczne części najlepiej nam znanych jednostek układu SI, decydujące o końcowym sukcesie. Połączenie jednego z drugim wydaje się być zabójcze dla lekkoatletyki. Ludzie w dzisiejszych czasach myślą głównie o jak najłatwiejszym, najszybszym i największym zarobku, co jest totalnym zaprzeczeniem ducha naszej Królowej. O ile lekkoatletyka ma w założeniu ambitne, wręcz górnolotne cele, o tyle droga do ich osiągnięcia wymaga przede wszystkim ogromu wyrzeczeń i ciężkiej pracy. Co więcej, sama ciężka praca nie wystarczy aby przebić się na arenę międzynarodową, jednakże zdarzało się już wiele razy w historii, że cierpliwością i żmudną, ciężką, wieloletnią pracą, ludzie osiągali spore sukcesy na arenie ogólnopolskiej.

Problemem jest również budżet tej dyscypliny. Co gorsza, wciąż się pomniejszający. W czasach, kiedy coraz większy nacisk kładzie się na ruch, zdrowy tryb życia i odpowiednie dobieranie diety, mało kto zwraca się ku Królowej Sportu, która zawiera to wszystko, a nawet więcej. Treningi lekkoatletyczne kształtują siłę fizyczną i mentalną, treningi odbywają się na stadionach, siłowniach, w halach, górach i lasach. Dziwi mnie fakt pomijania tejże dyscypliny przez masę ludzi, a tym bardziej przez Ministra Sportu i Ministra Zdrowia.

Swoją drogą, popatrzmy na lekkoatletki… Dla pieniędzy się nie da, dla samych siebie i własnych sylwetek może brakować motywacji… Ale na stadionach, zawsze jest na kim i czym oko zawiesić 😉

Dlatego gorącą zachęcamy – zapoznajcie się z Królową Sportu!

Random Posts