Transport na lotnisko, czyli jak wygodnie podróżować.

Współcześnie zagraniczne podróże nie są dla wielu osób czymś poza zasięgiem – decydujemy się zarówno na wykupienie wczasów organizowanych przez biura podróży, jak i samodzielne przygotowanie tego rodzaju wycieczek. Istotne jest również to, że wraz z niższą ceną biletów lotniczych często na nasze wczasy wybieramy się po prostu samolotem. Musimy jednak wcześniej wygodnie dotrzeć na lotnisko…

W tym miejscu często pojawia się dylemat, zwłaszcza w przypadku osób, które nie chcą jechać własnym autem czy po prostu go nie posiadają. Na szczęście istnieje kilka alternatyw, a także dodatkowe, wygodne opcje dla osób z własnym autem. To sprawia, że na lotnisko możemy dostać się bardzo wygodnie i często niezależnie od miejsca, w którym w ogóle rozpoczynamy swoją podróż z domu rodzinnego.

Własne auto i co dalej?

Przede wszystkim wiele osób decyduje się na podróżowanie własnym autem z uwagi na brak możliwości zapakowania np. całej rodziny z walizkami do innego środka transportu. Ta opcja jest wygodna zwłaszcza dla osób, które mieszkają daleko od głównych punktów komunikacyjnych czy dróg krajowych, a także tych, którzy zabierają ze sobą np. zwierzęta czy mają sporą rodzinę. W takim przypadku dobrze jest tylko zadbać o to, aby wcześniej wykupić miejsce parkingowe na parkingu przy lotnisku. Im wcześniej tego dokonamy, tym niższa będzie cena za parking, a jednocześnie lepiej skorzystamy z możliwości zajęcia miejsc bliżej istotnych punktów. Z takiego parkingu zazwyczaj kursują dodatkowo busy, które zabierają pasażerów i bagaż już bezpośrednio do sali odlotów.

Zorganizowany transport busem

W niektórych przypadkach dobrym wyborem może być zdecydowanie się na transport busem. Niektóre firmy organizujące podróże przygotowują takiego busa, który zbiera po drodze pasażerów wykupujących lot w konkretnym kierunku. Ta opcja może być wliczona w cenę wycieczki albo jest dodatkowo płatna, ale jest to zwykle opłata niewielka. To wygodna opcja dla osób, które nie chcą jechać własnym autem, a jednocześnie mieszkają blisko węzłów komunikacyjnych, np. w dużych miastach. Warto wcześniej zorientować się, czy istnieje również bus powrotny już po przylocie z wycieczki. Dobrze jest również sprawdzić, skąd konkretnie i o której godzinie odjeżdża dany bus, bo w przypadku dalekiej odległości od lotniska nasza podróż może niepotrzebnie się wydłużyć. Jeśli jednak jedziemy większą grupą, możemy samodzielnie zamówić taki pojazd, który dowiezie nas z punktu A do B, choć jest to opcja zwykle bardziej kosztowna – ale i wygodniejsza.

ComfortClass

Random Posts